Magyar Diáksport
Napja

2024.09.27.

Móra-nap

2024. június 20-án a Móra centenáriumi év zárásaként Móra Ferenc emlékét idéztük.
Emlékműsor elevenítette fel az iskola névadójának munkásságát, műveit, szellemiségét. Megkoszorúztuk az iskola főbejáratánál felállított Móra Ferenc mellszobrot, majd agyforgató feladványok következtek iskolánk névadójának életművéhez, korához kapcsolódóan.
A feladatok során korabeli megszólításokkal, az 1930-as évek szépségápolásával, a kor híres embereivel, annak mórahalmi vonatkozásaival, régészeti eszközökkel, titkosírással, sokféle egyéb fejtörővel találkozhattak a 3-8. osztályos tanulók.
Ezen a napon került kihirdetésre a Móra-kupa, valamint a Mesélő Móra Ferenc 2024 rajzpályázat eredménye is, amelyről külön cikkben írunk.
Köszönjük Kiss Kornél, Lakatos Koppány tanítók ünnepi megemlékezését, Miklós-Balog Boglárka, Turu Kata, Turu Sára, Zombori Petra és Papp Gábor (4.b) közreműködését.
Köszönjük Szécsi Edina tanárnőnek az ötletes feladványok elkészítését, segítőinek Márki Aranka, Gondiné Dobó Anna, Szikora Beatrix, Szécsiné Szécsi Katalin, Gajdács Anita tanárnőnek a sokszorosítást, javítást!
A Mórasuli közössége

Tovább a kategóriában: « Olvasóverseny Móra-kupa »

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png