Magyar Diáksport
Napja

2024.09.27.

Madarak és fák napján

2024.05.10-én rendezték meg a XIV. Madarak és Fák Napja vármegyei természetismereti versenyt az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában. Tanulóink idén is becsülettel helytálltak a vetélkedőn, 15 csapatból V. helyen végeztek. Pataki Sándor 2.a, Kiss Vitéz Nimród 3.a és Papp Gábor 4.b osztályos tanulók alkották a ZuzMóra csapatát. A verseny idei témája az év madara, a kerecsensólyom és az év fája, a közönséges bükk volt. E két témakörrel ismerkedtek meg előzetesen a tanulóink, majd különböző feladatlapokat kellett kitölteniük a versenyen. Ezen kívül még környezet- és természetvédelemmel kapcsolatos feladatokat és ügyességi feladatokat kellet megoldaniuk a verseny helyszínén.
Felkészítő tanáruk Kiss Kornél.

Szívből gratulálunk tanulóink teljesítményéhez, köszönjük felkészítőjük áldozatos munkáját!

Tovább a kategóriában: « Rajzos sikerek Országos II. helyezés »

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png