Tanévzáró ünnepség

2024. 06. 25. 17:00

Csendéletfestők sikere

A Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „VARÁZSECSET” című vármegyei csendéletfestő versenyének döntőjét május 8-án rendezték meg. Iskolánkat hat tanuló képviselhette: Sárközi Tamara Mária, Szécsi Boglárka 7. osztályos, Szekeres Lili Barbara 6. osztályos, Joó Regina, Papp Jázmin 5. osztályos és Zombori Petra 4. osztályos tanulók.
A verseny célja: a csendélet-beállítások megfigyeltetésével és képi megjelenítésével fejlődjön a tanulók forma- és színérzéke, önértékelése, sikerélménye. Fedezzék fel a természeti formák szépségeit, ismerjék meg egymás munkáját, szerezzenek tapasztalatokat.
A kitartó felkészülésnek köszönhetően a
3-4. évfolyamosok között Zombori Petra II. helyezést ért el,
5-6. osztályosok közül Szekeres Lili Barbara I. helyezett, Papp Jázmin II. helyezett, Joó Regina különdíjas lett,
a 7-8. osztályosok közül Sárközi Tamara Mária a II. díjat, Szécsi Boglárka különdíjat érdemelt ki.
A kiállítás megnyitására 2024. június 5-én a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal nagytermében került sor. A megnyitón Plesovszkiné Ujfaluczki Judit a Szegedi Tankerületi Központ igazgatója köszöntötte az alkotókat.
A nyertes alkotásokat értékelte és a díjakat átadta Popovics Lőrinc szobrászművész.

A kiállítás a Kormányhivatal aulájában június végéig lesz megtekinthető.
Gratulálunk az alkotóknak és további sikereket kívánunk!
Felkészítőjük: Koisné Kőrösi Rozália tanárnő.
Büszkék vagyunk tanulóink sikerére, köszönjük felkészítőjük áldozatos munkáját!