Tanévzáró ünnepség

2024. 06. 25. 17:00

Robot szumó versenyt szerveztünk

2024. május 23-án, robot szumó versenyre hívtuk a kistérség robotikásait. Két intézmény fogadta el meghívásunkat, az ásotthalmi Kiss Ferenc Általános Iskola és AMI, illetve a Tisza-parti Általános Iskola Szegedről, ahonnan idén csak pedagógusok érkeztek, hogy tapasztalatcserén gyűjtsenek ötleteket a robotika szakkör élményprogramjaihoz.
A 18 tanuló hatalmas lelkesedéssel fogott az épített robotok programozásának tökéletesítéséhez, próbáltak, javították a robotokat, hogy a ROBOT SZUMÓ versenyen a legjobb eredményt nyújthassák.
Két pályán 7 csapat robotjai versenyeztek körmérkőzéses formában. A pályabírók is robotika szakkörös tanulók voltak. Nagyszerű élmény volt a gyerekeknek ez a lehetőség, ebben a tanévben ugyanis nem volt ROBOT SZUMÓ kategóriában versenyzésre módjuk.
Az élményteli, izgalmas délutánon az alábbi eredmények születtek:
I. helyezést ért el a Nuggets csapat, tagjai:
Fülöp Lilien, Volford Dávid, Tóth Zsolt a Mórasuli 4. b osztályos tanulói, felkészítő, Farkas Zsuzsa tanárnő.
II. helyezést ért el, a
Karasz Dániel, Kéri Máté, Papp Botond összeállítású csapat a Kiss Ferenc általános Iskolából, felkészítő, Vucseta Nóra tanárnő.
III. helyezett lett a RoboGo csapat, tagjai:
Horváth Hetti, Kovács Tanács László, Vér Zétény a Mórasuli 5-es tanulói, felkészítőjük Farkas Zsuzsa tanárnő.

Gratulálunk a tanulók teljesítményéhez, köszönjük Farkas Zsuzsa tanárnő, robotika szakkörvezető szervező, rendező munkáját.
A Mórasuli közössége