Tanévzáró ünnepség

2024. 06. 25. 17:00

Mórahalmi siker az Országos Diákfilm Fesztiválon

2024.05.29-én került sor a Pestszentlőrinc-Pestszentimrei Felnőttek Általános Iskolája és Gimnáziuma által szervezett Országos Diákfilm Fesztivál díjátadó ünnepségére, ahova a Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola média szakköre a Mindennapi kenyerünk című rövidfilmmel pályázott.
Az alkotásban kimagasló színészi teljesítményt nyújtott: Csurgai György, Horváth Hetti, Kiss Vitéz Boróka és Laboncz Naomi. Az előkészületben, a forgatáson és az utómunkában a szakkör tagjai közül Benkő Eszter, Kalmár Mira és Papp Jázmin vettek részt. A tanárok közül a szakkört és a projektet vezető Gila Adrienn tanárnőn kívül Révész Gábor, mint narrátor és Balogh Zoltán, mint operatőr és vágó működött közre.
A fesztiválon szinte az egész csapat részt vett, így közösön tekinthettük meg filmünket, amit az eredményhirdetés követett.
Legnagyobb örömünkre elnyertük A legjobb irodalmi feldolgozás díját.
Végtelenül büszkék vagyunk a diákokra, hogy első filmjükkel elhozhatták a fesztiválról az Oscar-díj kicsinyített mását és ezzel együtt a kategória első helyezését.

Gratulálunk a díjhoz, köszönjük tanulóinknak, Gila Adrienn tanárnőnek és Balogh Zoltánnak az élményt és a sikert!