A víz érték! Becsüld meg!

Ilia Dóra 5.b osztályos tanuló rajzával a felső tagozat mezőnyében első helyezést ért el a Víz Világnapja alkalmából hirdetett alkotói pályázaton. A kiíró az Alsó-Tisza- vidéki Vízügyi Igazgatóság és a Magyar Hidrológiai Társaság (MHT) Szegedi Területi Szervezete volt. A rajzokra szavazni is lehetett, majd szakértő zsűri döntött a helyezésekről.
Hogyan készült az alkotás?
„A víz érték! Becsüld meg!” jelmondathoz kapcsolódóan készített a Mórasuli felső tagozata az online órákon rajzokat, amelyeken megjelenítették a vizeinket és a bennük élő állatokat veszélyeztető emberi tevékenységek hatásait. Lerajzolták, hogyan kellene az embereknek vigyázniuk az értékes vízkincsre és az egyéni felelősség, tenni akarás is megfogalmazódik a gyerekek alkotásain.
Gratulálunk Dórinak, köszönjük Koisné Kőrősi Rozália tanárnőnek az inspirációt!