A mese világnapja

,,Nem lehet olyan életünk, hogy ne legyen napi fél óránk olvasni.’’

Dragomán György gondolata ma nagyon is aktuális. Sokszor nincs ideje sem felnőttnek, sem gyereknek, hogy olvasson, pedig a mesék elfeledtetik velünk a gondokat, elrepítenek a képzelet világába, vagy csak egyszerűen megmosolyogtatnak.

A Magyar Népmese Napja szeptember 30-án van, ekkor született Benedek Elek, híres meseírónk. Idén nem kereshettük fel az alsóbb évfolyamosokat, hogy személyesen meséljünk nekik, hiszen a szabályok némileg felülírták az életünket…
A jeles alkalomra közösen választottunk egy mókás mesét, melynek címe: A soknevű királyfi. Ebben a történetben, a magyar népmesékhez hűen, egy bátor fiatalember megtréfálja a királyt, és ezzel elnyeri a királylány kezét és a királyságot.
Az illusztrációkat is mi, 7.a-sok rajzoltuk, festettük.
Az előadást a japán papírszínház (más néven kamishiba) segítségével mutattuk be. Ez az eszköz már a XII. században is a szórakoztatást szolgálta.
Igyekeztünk közelebb hozni egy régi színházi eszközt és egy mesét a mai gyerekekhez is.

7.a közössége

Média