Tanévnyitó ünnepség,

és mégis olyan jó.
Az emlékek lelkünkben összezsongnak,
és ez olyan jó."

A 2023/24-as tanévben 46 tanuló búcsúzott iskolájától, a diáktársaktól és a pedagógusaiktól.
Közülük néhányan kimagasló teljesítményt nyújtottak. A kitartó munka elismeréséül a nevelőtestület a Kincskereső díj bronz, ezüst és arany fokozatát adományozza azon ballagóknak, akik tanulmányi-, valamint sporteredményeikkel kivívták a nevelőtestület és a diáktársaik elismerését, öregbítették iskolánk hírnevét.

A Kincskereső díj bronz fokozatában részesült: Bali Máté Bence, Monoki Dávid, Rauch Kitti. A Kincskereső díj ezüst fokozatát érdemelte ki: Joó Jázmin, Maczka Maxim, Ormándi Máté, Szabó Jázmin.

A Kincskereső díj arany fokozatát kapta Szalai Szabina.

Mohai Barbara közösségépítő tevékenységéért a Bonitas Nőegylet IGAZGYÖNYGY-díját vehette át. Az adományozó olyan gyöngyszemet talált a ballagók között, aki kitartással és odaadással képviselte a közösséget.

Sinka Hunor a Rotary Club Mórahalom Egyesülettől vehetett át díjat, mert kiváló vezetője volt az osztály- és a Mórasuli diák közösségének is.

Maczka Maxim tanulót a Mórahalmi Gazdakör jutalmazta. A díjazott számára fontos a tudás, a fenntarthatóság, a természet védelme, hiszen olyan családban cseperedett fel, ahol a termőföldbe vetett hit apáról fiúra száll, generációkat tart össze a családi gazdaságban.

„Kíváncsi emberré váltunk itt,
és ez olyan jó.
Megláthattuk az erdőben a fát, a fában az erdőt,
és ez olyan jó.
A hála az egyetlen kincsünk,
és ez olyan jó.
Elindulunk hát az új ismeretlenbe,
és ez olyan jó.”

Kazi Mária igazgató Asszony az alábbi üzenettel indította útnak a nyolcadikosokat:
„Békével hagyd el iskoládat. Szeretetben találd meg a jövőt. Utad legyen biztonságos.”

Tovább a kategóriában: « A tanítók fájánál Nyári ügyelet »

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png