Európai Mobilitási Hét

2024.09.16-22

Utazásunk utolsó napját a Tordai-hasadék mellett elhaladvaa a hozzá kapcsolódó legenda megismerésével indítottuk. Ezután a Tordai sóbánya következett. Eredeti terveink szerint a parajdi sóbányát tekintettük volna meg, azonban váratlan természeti eredetű probléma miatt előre nem látható időre bezárták azt. A kísérőpedagógusok úgy döntöttek, hogy a parajdi sóbánya helyett a tordai sóbányába látogatunk, így megmutathattuk a gyerekeknek, hogy Erdélyben a só kitermelésnek már a középkor óta mekkora gazdasági jelentősége van, egészen napjainkig. A bánya után Kolozsvárra mentünk, ahol megkoszorúztuk Hunyadi Mátyás magyar király szülőházát, az egykori kolozsvári bíró kétszintes házát. Bementünk a monumentális Szent Mihály templomba, majd a templom oldalánál elidőztünk a híres Hunyadi Mátyás szoborcsoport előtt. Megvitattuk, hogy a magyar királyt győzelmi pillanatában ábrázolja a szobor, mellette pedig a méltán híres fekete sereg egykori híres hadvezérei kaptak helyet. Hazafelé Királyhágón tartottunk rövid pihenőt, majd utunk utolsó állomásaként Nagyszalontán álltunk meg, ahol Arany János szobránál közösen felelevenítettük a róla tanultakat, a gyerekek ismert versrészleteket szavaltak a költőtől.

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png