Európai Mobilitási Hét

2024.09.16-22

A negyedik nap első programja a Makovecz Imre tervezte Millenniumi templom meglátogatása. Székelyudvarhelyhez közeledve a diákok megismerték a székelyek eredettörténetét, s megtudták, hogy a város Székelyföld központja. Ellátogattunk a város szívében található szoborparkba, ahol 13 magyar király, író és más híres ember szobrát tekintettük meg. Felidéztük ezek az emberek, hogyan kapcsolódnak a magyar történelemhez, kultúrához. Szejkefürdőn Orbán Balázs erdélyi származású író, etnográfus, történész és publicista sírjához. Tiszteletünk jeléül koszorút helyeztünk el. Közben a gyerekek megcsodálták a gyönyörű székelykapukat, melyekről megtudták, hogy aligha létezhet két egyforma Székelyföldön. Egyediségük teszi őket páratlanná. Szejkefürdő után Farkaslakán álltunk meg. Itt is koszorúval emlékeztünk meg a híres magyar íróról: Tamási Áronról. Farkaslaka után a híres korondi vásár következett. Itt a gyerekek megcsodálhatták a helyi fazekasok kézműves portékáit. Az előző napok esőzései miatt a Parajdi sóbánya zárva volt, ezt a tervezett programunkat nem tudtuk megvalósítani. Túrát tettünk Szovátán a híres Medve-tó körül. A gyógyhatásáról is ismert tó a világ legnagyobb heliotermikus tava. A tó körül kialakított tanösvény igazán természet közeli élményt nyújtott mindannyiónknak. Este Nyárádszentlászlón aludtunk.

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png