Európai Mobilitási Hét

2024.09.16-22

A kirándulás harmadik napján délelőtt szülővárosunk: Mórahalom testvértelepülésére, Csíkszentmártonra látogattunk, ahol a helyi általános iskolás gyerekek és pedagógusaik nagy szeretettel vártak bennünket. Vendégszeretetük páratlan volt. Megtekinthettük az összetartozás napi emlékműsorukat, majd a mórahalmi és a helyi csíkszentmártoni gyerekek ismerkedtek, barátkoztak, fociztak. Az iskola után a helyi haditemetőben mesélt nekünk a község volt polgármestere, Gergely András, Csíkszentmárton első és második világháborúban betöltött szerepéről. Délután a Békás-szoros, valamint a Gyilkos-tóhoz utaztunk A gyerekek megismerkedtek Fazekas Eszter történetével, azaz a Gyilkos-tó keletkezésének legendájával is. Miután este visszatértünk a csíkszeredai szálláshelyünkre, megtekintettük a csíksomlyói barokk kegytemplomot, melynek ékessége elé: a világhírű Mária kegyszobor elé járulhattunk.

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png