Európai Mobilitási Hét

2024.09.16-22

A mai napon is korán útra keltünk és meglátogattuk a Szászföld központjának számító Nagyszeben városát. A város már a középkorban is az Erdélybe települt szászok fontos központja volt. Nem csak kereskedelmi, hanem kulturális és gazdasági értelemben is központnak számított. A gyerekek megtudhatták, hogy miért nevezik Nagyszeben városát a „szemek városának”. Átkeltünk a Hazugok hídján is. A legenda szerint, aki a hídon átkel és közben leveti őt magáról a híd, az hazug ember. Megcsodáltuk kívülről „Európa gótikus gyöngyszemét” az evangelikus székesegyházat. Utunkat a festői szépségű Segesváron folytattuk. A várba az óratorony kapuján léptünk be. A macskaköves utcáknak köszönhetően egy középkori városban éreztük magunkat. Gyönyörű kilátás nyílt a városra. Megmásztuk az 1642-ben épített, 178 fokból álló diáklépcsőt is. Kívülről megnéztük Vlad Tepes – Dracula – havasalföldi vajda szülőházát. Mielőtt Székelyföld szívébe érkeztünk volna megálltunk Fehéregyházán, hogy megkoszorúzzuk a Petőfi emlékművet, melyet Petőfi Sándor eltűnésének helyéhez közel állítottak. Székelyudvarhelyhez közeledve hatalmas vihar ért el bennünket, így ezt a programunkat a 4. napra halasztottuk. Éjszaka Csíkszeredán hajtottuk álomra a fejünket.

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png