Mert olvasni jó!

Az Olvass.el! olvasóverseny egy egész tanéven át tartó online vetélkedő. Az évről évre megrendezésre kerülő verseny döntőjét június 6-án rendezték meg, ahová a 32 csapatból az öt legügyesebb juthatott be. A legjobb öt között volt kaposvári, csurgói, dombóvári, mórahalmi és egy felsőtárkányi csapat is. Idén Jeney Zoltán Rév Fülöp című könyvét és Kertész Erzsi Panthera sorozatának első két kötetét kellett elolvasniuk a gyerekeknek. A könyvek alapos ismeretére volt szükség, hisz azokhoz kapcsolódóan kreatív feladatokat kellett megoldaniuk a csapatoknak év közben az online felületen, például térképét rajzoltak és iniciálét terveztek, fogalmazást írtak, keresztrejtvényt fejtettek. A döntőben még egy jelenetet is elő kellett adni az egyik regényből, ami elnyerte a zsűri tetszését is. A Kaposvári Egyetem olvasáskutatója, Dr. Gombos Péter hirdetett végeredményt, ami igen szoros volt, hiszen csak egy-egy pont döntött a csapatok között. Iskolánk Elegáns Négyes csapata: Csiszár Csenge, Dózsa Nikolett, Hódi-Rovó Hédi, Pozsgai Noémi a 4. helyet szerezte meg az országos verseny döntőjében. Felkészítőjük: Madarászné Weinrauch Ivett volt.