Mesterek versenye

A résztvevők mesterségének címere: Ká, eS - KötélugráS

Május 20-án, vasárnap rendezték meg Egerben a kötélugrók Mesterek Tornáját és DEMO Versenyét. Az évad utolsó, nagy, országos megmérettetésére 4 egyénivel és 5 csapattal, 43 versenyzővel indultunk útnak, s izgalmas indulás után (jó pár békésen alvó mórahalmi lakost kiugrasztva az ágyból), minden felszereléssel együtt, szurkoló szülőkkel (velünk buszon, utánunk autóval)kísérve, rendben megérkeztünk Egerbe.

Először a „Mesterek” (csak az országos versenyek legjobbjai indulhatnak) mérték össze tudásukat három versenyszámban. A 36 Mester között Tóth Ádám 3., Varga Viktória 4., Kiss Blanka 6. és a legfiatalabb, Hödör Szabina – egy szerencsétlen hiba következtében elrontott egyik versenyszám miatt – a 12. helyen végzett. Nagyszerű teljesítményt nyújtottak!

Délután 2-től a csapatok DEMO versenye következett, ahol 4-8 perces show műsort kell a csapatoknak adni, minél több egyedi megoldással, ötlettel, minél többféle kötélhajtási módot megmutatva, mintegy zenés, színházi produkció, min. 4, max. 16 fős csapatokban. Nekünk egy 6 és egy 4 fős, un. Kis Demo-s, meg egy 7, egy 10 és egy 16 fős Nagy Demo csapatunk versenyzett.

Mind kettő KIS DEMO-s csapatunk ( Ábrahám Sára, Hödör Szabina, Katona Kitti, Kertész Kata, Mityók Anna és Patkó Nikolett, ill. Ábrahám Csenge, Balogh Anna, Tóth Ádám és Tóth Bence) nagyszerű, ötletgazdag koreográfiával, korosztályában a 4. helyen végzett.

NAGY DEMO-ban nincs korosztály, a csapattagok életkorától függetlenül versenyeznek a csapatok.

Három Nagy Demós csapatunkból, a már sok versenyt megért, rutinos „profijaink” (Balogh Nóra, Farkas Csamangó Petra, Fődi Jázmin, Kiss Blanka, Márki Noémi, Papdi Dóra, Szabó Szandra, Takarics Tímea, Tóth Adél és Varga Viktória), eddigi eredményeikhez méltóan, elsöprő győzelmet arattak, nem csak szakmailag, a közönségdíjat is ők nyerték!

Már a versenyezgetés útjára lépett, 8-9 évesekből álló 7 fős csapatunk (Berta Luca, Farda Barnabás, Kovács Zsófia, Szablár Luca, Szabó Luca és Vásárhelyi Csenge), már több nehéz elemmel tűzdelt, sokszínű gyakorlatukkal az előkelő 4. helyen végeztek.

A még teljesen kezdő, ovis, 1-2. osztályos, 16 fős csapatunk (Bagi Fanni, Budai Eszter, Gajdács Laura, Gajdács Loretta, Hadar Dániel, Hadar Kriszián, Joó Jázmin, Kis Zoé, Kispéter Hédi, Komlósi Luca, Kovács Amadé, Márton Júlianna, Pintér Dóra, Szalai Szabina, Szélpál Adorján és Toki Jázmin)óriási vastaps közepette, profi módon előadva igen összetett gyakorlatukat, koruk ellenére, az 5. helyen zártak!

Holt fáradtan értünk haza hétfő hajnalban egy megint sikeres, eredményes, örömteli, de hosszú, nehéz nap után.

Martyin Lászlóné felkészítő tanár