Kötélugró Diákolimpia

A Kötélugró Diákolimpia Országos Döntőjét ebben a tanévben, 2018. ápr. 21-22-én, Győrben rendezték meg, ahol összesen 35-ször szólítottak ki mórahalmi versenyzőt a két nap alatt az eredményhirdetésen.

14 megye, közel 400 diákja szerezte meg az indulás jogát az országoson, köztük 30 mórahalmi versenyző, akik 20-án, péntek délután, a tanítási órákat követően ültek buszra, s közel 5 óra utazással értek célba.

Szombaton (reggel 8 – este 9 óráig!) az I-III. korcsoportosok (6-12 évesek), vasárnap pedig a IV-VI. korcsoportosok versenyeztek egyéniben, párosban és csapatban. Ki miben jutott tovább.

Az első nap 21 versenyzőnk szállt harcba (köztük 12 újonc) egyéniben, párosban, vagy csapatban a minél jobb helyezésekért, érmekért. Nagyon ügyesen, jól versenyeztek, csak 5-en nem álltak kint az eredményhirdetésen. Vasárnap 9 versenyzőnk lépett pályára, ők valamennyien érmet is szereztek, nem is egyet!

A mórahalmiak által megszerzett érmek, helyezések (versenyszámonként az első hármat, összetettben az első hatot szólítják ki):

I.kcs.:

Kispéter Hédi csapat 2. és IV.

Szalai Szabina egyéni XX., páros V., csapat 2. és IV.

Sólya Laura egyéni XI., csapat 4.

Szélpál Adorján egyéni II., páros II., csapat V.

Kovács Amadé egyéni VII., páros II., csapat V.

Gajdács Laura páros VIII., csapat V.

Gajdács Loretta páros VIII., csapat V.

Joó Jázmin csapat V.

Toki Jázmin csapat 2. és IV.

Vásárhelyi Csenge páros XI.

Szabó Luca páros XI.

Budai Eszter páros V., csapat 2. és IV.

II.kcs:

Ábrahám Sára egyéni VIII., páros IV., csapat 3. és V.

Farda Barnabás egyéni IV., csapat 4.

Katona Kitti páros VIII., csapat 3. és V.

Mityók Anna páros VIII., csapat 3. és V.

Csák Laura páros IX., csapat 4.

Szablár Luca páros IX., csapat 4.

III.kcs:

Hödör Szabina egyéni 2. és III., páros IV.

Varga Viktória egyéni 3. és V., páros 2., és II.

Patkó Nikolett egyéni XVII., csapat 3 és V.

IV. kcs:

Tóth Adél egyéni XIX., páros 2. és II., csapat 2., 2. és II.

Balogh Anna egyéni XVI.

V.kcs:

Szabó Szandra egyéni XII., csapat 2., 2. és II.

Csák Marcell egyéni III., páros 3., 1. és II., csapat 2., 1. és I.

Tóth Bence egyéni 3. és V., páros 3., 1. és II., csapat 2., 1. és I.

Volford Dániel egyéni 2. és IV., csapat 2., 1. és I.

Fődi Jázmin csapat 2., 2. és II.

Márki Noémi csapat 2., 2. és II.

VI.kcs: Tóth Ádám egyéni 3., 3. és III., csapat 2., 1. és I.

A római számok az összetett eredményt jelölik, vastaggal az összetettben is érmet szerzők neve szerepel.

Vasárnap is estig tartott a verseny, így éjszaka, pontosabban hétfő hajnal 1 órakor ért haza a csoport, igen fáradtan, de azzal az ismét megerősített tapasztalattal, hogy a sok munka előbb-utóbb meghozza gyümölcsét.