Emlékhellyé vált a TANÍTÓK FÁJA

2023. június 17-én a Mórasuli nyolcadikos ballagásának délelőttjén érdekes mozgolódásra figyeltem fel a TANÍTÓK FÁJÁ-nál. Szóba elegyedve az „ifjakkal” kiderült, hogy 50 éve ballagtak a mórahalmi iskolából. A tanítók fája volt találkozásuk első állomása, hogy itt emlékezzenek szeretett tanítóikra. A tisztelet virágát is elhozták, melyen szalag hirdeti, hogy „Emlékeznek az 1973-ban ballagók”. Tovább kíváncsiskodva azt is megtudtam, hogy a ballagás 1973. június 8-án volt 35 fővel. Az akkori létszámból 11 fiú már nincs köztü(n)k, akikre majd a kötetlen beszélgetés, főzés, sütögetés helyszínén (Dobó Friciék tanyáján) mécses gyújtás mellett emlékeznek. A találkozóra 18 egykori osztálytárs tudott eljönni, személyesen nem tudott részt venni Masa Gézáné Esztike néni tanárnő, őt délután köszöntötték otthonában. Mint megtudtam az osztálytalálkozó életre hívásának lelke, motorja Domokos Mária volt.
Jó volt látni őket, ahogy örülnek egymásnak, az életnek, ahogy azonnal - bár lehet, hogy 50 éve nem találkoztak- a közös emlékek, a múltidézés kapcsán rögtön egy hullámhosszra kerültek.
Bízom benne, hogy még sok ilyen kedves találkozás helyszíne lesz a Mórasuli előtt álló TANÍTÓK FÁJA.

Murányi Gabriella