Göncölj a Földért!

A Mórasuli történetében először gyűjtött használható ruhákat és cipőket és rögtön 1750 kg-ot. Tettük ezt azért, mert rengeteget hallunk arról, hogy a textilipar milyen komoly szennyezettséget okoz a Földnek és így nekünk. „Egy farmernadrág gyártásához 7570 liter vízre van szükség. A Danish Fashion Institute kimutatása alapján a ruhaipar a második legkörnyezetszennyezőbb iparág a világon, ami ráadásul a rövid termékciklusok révén pazarlásra is ösztönöz. Az ipari vízszennyezés egyötöde a ruhaanyagok kezeléséhez és színezéséhez kapcsolódik.”
Mi, a Sulizsák akciónak köszönhetően adtunk egy második esélyt a kinőtt vagy/és már nem használt ruháknak, cipőknek. Bízunk benne, hogy újrahasznosítva is örömet okoz majd, így nem csak embertársaink, hanem a Föld környezeti állapotának érdekében, a fenntarthatóságért is cselekedtünk!

Murányi Gabriella
a Zöld Levelecske Környezetvédő Szakkör