Ballagás

2024. 06. 22.

Pénzügyekről tudatosan

Iskolánk is csatlakozott a PÉNZ7 - Pénzügyi és Vállalkozói Témahéthez, amelyet 2021. március 1-5. között rendeztünk. Intézményünkben hagyomány, hogy a 7. évfolyam tanulói játszva tanulnak a pénz megfelelő kezeléséről. Az idei téma a „Tudatos pénzkezelés a családban – Családi költségvetés” volt, amely a fiatalok gyakorlati ismereteit helyezi középpontba.
Martyin László matematikatanár - aki a foglalkozásokat tartotta - elmondta, hogy a tanulóknak nagyon tetszett a családi gazdálkodással kapcsolatos videó, és a bevételek-kiadások összegyűjtésére vonatkozó csoportmunka. Szívesen játszották a gyerekek az önálló véleményükre alapuló „hova állsz?” játékot, valamint aktívan részt vettek a mini költségvetés elkészítésében is.
Így tanulóink jó úton haladnak az alábbi mondás megvalósulásához:
„A pénz nem boldogít, de ha értesz hozzá boldogabb leszel.”

Tovább a kategóriában: « Március 15-i megemlékezés 1% »