Ballagás

2024. 06. 22.

Pályaorientációs nap - 2020

Október 19-én különleges napra ébredtek a Mórasuli diákjai.
A 4.a osztály tanító nénije, Bali-Király Katalin nagyon jól „összefoglalta” az alábbi versikében, hogy miért volt különleges e nap:
„Hétfő reggel pehelykönnyű táska,
Nincs benne más csak a tolltartó tára.

Induljon a meló, a jövőnk a tét,
Mi leszel, ha nagy leszel?
Mi lehet a cél?

Építész, szakács, bolti eladó
Mindenre szükség van
Csak légy rá kapható.

Legyél, ami akarsz,
De tégy is érte
A célod legyen az, hogy boldog légy véle.

Ezen a napon alsós tanulóink csapatban dolgoztak, játszottak, feladatokat oldottak meg, ritmusra táncoltak délelőtt és délután is.

„ A 2.a osztály (Mesi tanító néni osztálya) Józsi tanító bácsi vezetésével érdekes foglalkozáson vett részt a délután során. A tornaszobában „ A hercegkisasszonyok szakmát tanulnak” címmel zenés, táncos improvizatív mesejátékot adtak elő.

„A király utasításba adta, hogy a királyi udvar hercegkisasszonyainak szakmát kell tanulniuk. A kisasszonyok a szomszédos kézműves faluba sétáltak. Közben átkeltek egy nagy folyón, amely akkor még sekély volt. A faluban 8 foglalkozással ismerkedhettek meg. Az „inas” kislányok a mesterek (fiúk) segítségével be is mutatták a „tanfolyam” végén a tudományukat egymásnak. Hazafelé indulva hatalmas vihar alakult ki, rengeteg eső esett. A folyó megáradt, a gátak átszakadtak, a tengerből több éhes cápa és krokodil (fiúk) érkezett. Óriás Tóbiás (Józsi bácsi) és fiai segítségével a kisasszonyok szerencsésen átkeltek a folyón. A király nagyon megörült, hogy a hercegkisasszonyok épségben és komoly tudással felvértezve megérkeztek a palotába. Örömében egy fantasztikus táncos mulatsággal ajándékozta meg a kisasszonyokat. Élményekben gazdag délután volt. Józsi tanító bácsi”

A felső tagozaton is hasonló módon szerveződött ez a nap. Álljon itt erről a 7. b osztályosok versikéje:
„A munka napja”

Ma van a pályaorientációs nap,
hol egy- egy ember kicsit hangosabb.
Meghallgattuk, ki hova megy tovább,
volt itt óvónő, erdész, szakács.
Néztünk a szakmákról videókat,
sütöttek pizzát és muffinokat.
Aztán jött a csoportmunka,
ahol kaptunk tabletokat,
de le voltak merülve,
így rejtvényt oldottunk helyette.
Activity- ztünk az osztállyal,
tele nehéz feladvánnyal.
Elhangzott sok-sok kérdés,
hogy kiderüljön, „Ki vagyok én?”
Gondolkodok, tervezgetek, hogy mi legyek, ha nagy leszek?

A felső tagozatból a 6. b, 7.a és a 8. a plakátot is készített a pályaorientációs napról, a pályaválasztásról.

Köszönjük a pedagógusoknak és a tanulóknak a munkáját!

A Mórasuli krónikása