A kamera másik oldalán

A tanév vége felé közeledve iskolai szakköreink is évet zárnak. Hatalmas a készülődés, hiszen bemutató foglalkozások, kirándulások teszik színesebbé az utolsó heteket. Média szakkörünk szeptemberi rendhagyó foglalkozását Szűcs Sára kommunikáció szakot végzett hallgató tartotta, és segítségével most, foglakozásaink zárásaként az SZTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén vendégeskedtünk. Itt Klucsik Edit tanárnő, a televíziós szakirány vezetője, valamint Kovács Zoltán televízióstúdió-vezető nemcsak kalauzolta, hanem tanította is a gyerekeket. Készíthettek stúdióbeszélgetést, kameramanként felvételeket rögzíthettek, nyomon követték az adásmenetet a vezérlőben. Kérdéseket tehettek fel, a képi világ rögzítésének alapjait próbálhatták ki. Érdekes és nagyon izgalmas volt átélni azokat a pillanatokat, amikor szinte csak gyerekek együttműködéséből született meg egy felvétel! Az intézmény új, médiatudományi Kreatív Műhelyébe is bepillanthattunk, ahol a műsorok vágása, gyártása történik. Magas színvonalú, csúcstechnikával készülnek itt nemcsak a hallgatók vizsgafilmjei, hanem az egyetem SzemeSZTEr című magazinjának adásai is ebben a laborban öltenek végleges formát. A műhelytitkokba Galambos Renáta hallgató vezette be a szakkörösöket, aki a filmes animációk világát és annak legmodernebb eljárásait villantotta fel. Hamar elrepült a délután, és a fantasztikus filmes technikai lehetőségek láttán egy újabb, de már a jövő tanévben következő látogatást tervezünk a tanszékre. Ezúton köszönjük az SZTE Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék munkatársainak, hallgatóinak vendégszeretetét, közvetlen, világot felfedeztető, nyitott, gyermekbarát hozzáállását!

Madarászné Weinrauch Ivett szakkörvezető

meddi 2