Dobogós helyezés az olvasási versenyen

A Kaposvári Egyetem 6. alkalommal rendezte meg olvasásnépszerűsítő online versenyét, amelyre idén határon innen és túlról 47 csapat nevezett. Az Olvass.el! című olvasási verseny keretében a résztvevő tanulók egy-egy téma vagy szerző könyveit ismerték meg a tanév során, és ezekhez kapcsolódó játékos feladatokat oldottak meg online felületen. A játéksorozat fő témája ezúttal a másság és a tolerancia volt, a gyerekek előzetesen ehhez kapcsolódó regényeket olvastak és dolgoztak fel. A fináléban az egész éven át versengő csapatokból a legügyesebbek versenyezhettek, ahol személyesen mérték össze tudásukat. Kitartással, nagy odaadással az 5.b Quattro stelle nevű csapata : Kiss Dóra, Masa Laura, Szekeres Eszter és Szücs Réka a kaposvári döntőbe jutott,ahol színjátékkal,villámfeladatokkal, fogalmazással, szójátékkal,képrejtvénnyel teli versengés után nagyon szoros küzdelemben a 3. helyet érdemelték ki. Felkészítőjük:Madarászné Weinrauch Ivett volt. A zsüri elnöke, a Magyar Olvasástársaság elnöke, Dr.Gombos Péter kiemelte a mórahalmi csapat színpadi jelenetét, amelyet a Csodácska című regény alapján mutattak be a gyerekek. A Quattro stelle a 3. helyezés mellett a versenyszervező dicséretével és könyvjutalommal térhetett haza.