A második kirándulás

Május 20-án megint felszálltunk a buszra, de ez alkalommal Mosonmagyaróvárra vitt az utunk. A csoportunk felépítése kissé megváltozott az előző kiránduláshoz képest. Ami számomra fontos volt az az, hogy 16 fiú és 3 lány mellé beszállt egy 4. lány is. Az első nap Mosonmagyaróvár felé több helyen is megálltunk köztük a győri Audi gyárban is. Eleinte nem izgatta annyira a fantáziámat a gyárlátogatás, de aztán valahogy mégis találtam benne dolgokat amiket különösen élveztem, sőt egészen elképesztett. A következő programunk egy játékos Mosonmagyaróvári városnézés volt. Egy feladatlap segítségével jutottunk el egyik helyről a másikra. A feladatlapon rejtvények szerepeltek, ezeket kellet megoldani. Az idegenvezetőnk sok érdekességet mesélt és segített a rejtvények megfejtésében. A túra végén egy programba nem tervezett fagyizásra is elmentünk. A 2 program letudtával birtokba vettük a szállásunkat. A második napi program végig a Futura Interaktív Természettudományos Élményközpontban volt. A Futurában a természeti dolgokat a 4 elemmel (tűz, víz. föld, levegő) kapcsolatos szinteken osztották szét. A mi programjaink között voltak kötött foglalkozások és idő a szabadon nézelődésre is. A programok nagyon érdekesek voltak, főleg a Teszla küldetés, amiben a 4 szinten meghatározott pontokon kellet feladatokat teljesíteni. Ez a program fejtörést okozott nekünk, de nekem a legjobban a szabadidős részek tetszettek, hiszen itt szabadon felfedezhettük a helyet. Ami megmaradt bennem az az időjárás jelentéses rész, ahol zöld háttér előtt átélhettük a saját 30 másodperces időjárás jelentésünket. Ezen kívül volt zongora, amin lábbal tudtál játszani és tesztek, amik például az egyensúlyérzékünket és a reakció időnket mérték. De az hiszem, sokak nevében mondhatom, hogy az 5D-s mozi a kedvencek közé tartozik. 1 filmet megnézhettünk ingyen, de többen befizettek egy másodikra is. A 3. napon összepakoltunk és elmentünk a Dunára hajókázni. 2 csoportban mentünk a mosoni Dunára. Láttuk az a helyet, ahol a Lajta belefolyik a Dunába, halászokat, partmenti házakat és erdőket. Az utolsó program után egy gyors ebéd és jöttünk haza Mórahalomra.