Figyelmeztetés
  • JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 502

Természetismereti vetélkedő Algyőn

Ebben a tanévben május 8-án szervezte meg az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola alsó tagozatos tanulók részére a „Csak együtt létezhetünk” címmel meghirdetett megyei szintű természetismereti vetélkedőt.
A Madarak és Fák Napjához kapcsolódó versenyen a csapatok elméleti és játékos feladatok során bizonyíthatták felkészültségüket a kocsányos tölgy (az év fája) és a búbos banka (az év madara) témakörben. Ehhez kapcsolódóan előzetesen kellett csapatnevet választani és elkészíteni a gyerekek névkártyáit, az ötletességet pontokkal értékelte a zsűri. A mi „Babukáink” (a búbos banka népies neve) világoskék tojáskitűzői (a búbos banka világoskék tojást rak) nagy sikert arattak!
Iskolánkat a következő tanulók képviselték: Szécsi András 2.b, Kiss Luca 3.b, Szűcs Réka 4.b
Szőke Éva
tanítónő