Európai Mobilitási Hét

2024.09.16-22

Erdei vándorok

A Mórasuli 6 tanulója a nyári szünetben, a Zemplénben erdei gyalogos vándortáborban kereste a kihívásokat.
A zempléni gyalogos vándortábor tagjai 3 intézményből verbuválódtak. Iskolánk tanulói mellett az Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, valamint a Sátoraljaújhelyen csatlakozó budapesti Ady Endre Gimnázium tanulói voltak. A táborvezető és fő túravezető Bánhidy Zoltán, a Bedő Albert Erdészeti Technikum kollégiumi nevelőtanára volt.
A tábor 7 napja alatt utaztak vonattal, erdei vasúton, menetrendszerinti busszal és természetesen gyalogoltak hegynek föl és hegynek le, leginkább nehéz és meredek terepen.
Varázslatos kalandokat éltek át a Zempléni-hegység erdői, a fák között megbúvó sziklái és hegyormai között. Megnézték a Zempléni-hegységet a Nagy-Péter-mennykőről, a Sólyom bércről és a Kerek-kőről. Közben felfedezték a hegyi rétek különleges világát az István-kúti nyírjesben, a Mlaka-réten és a Gerendás-réten át, meghódították a II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem gyermekkori nevelkedésének helyszínét, a regéci várat is.
A gyalog megtett út hossza a 7 nap alatt hozzávetőlegesen 76 km volt, a napi 17 km megtétele volt a csúcs a tábor alatt. A szálláshely telepített sátortáborban, illetve faházakban volt.
Az erdei vándortáborban rengeteg kalandban volt része a táborozóknak, a már említett természeti szépségek, értékek, felfedezése mellett, farkas nyomára bukkantak, alkotó tevékenységet végeztek, este tábortűz mellett sütögettek, sokat beszélgettek, játszottak, voltak a komlóskai görögkatolikus templomban is.
Összefoglalva 9 km kisvasút, 1 alagút, 2 tó, 4 kilátó pont, 1 vadászkastély, 1 kastély, 1 vár, 2 rét, 1 nyirjes, 3 táborhely, 1 vízimalom, 1 napkelte, 1 szakadék került többek között a vándorok útjába.
Bízom benne, hogy a rövid írásból is látszik, hogy a vándortábor sokkal több, mint egy kirándulás az erdőben. Remélem, hogy jövőre többen vágunk neki iskolánkból kis hazánk gyalogos vándortáboros felfedezésének.
Murányi Gabriella

orokos_okoiskola_logo.png kip_logo.png   teis.png 5874.jpgoldalsav__logo__vodafone_digitalis_iskola.jpg keve.png mat.png FTH_jelveny.png  digitalis temahet-2018.png