logo-1055837458.png

ZÁRÁS és KEZDÉS a M.A.M.I. növendékeinek életében

2024. 06. 19-én teltházas tanári koncertet tartottunk az Aranyszöm Rendezvényházban. Itt köszöntötték iskolánk pedagógusai a tanév folyamán kiemelkedően teljesítő tanulóinkat. 89 versenyzőt, – akik 21 versenyen szerepeltek – 11 alapvizsgázót és 7 záróvizsgázót. Büszkék vagyunk rájuk és a teljesítményikre!

Alighogy befejeződött a tanév, máris nagyszabású tábort szervezett a MoFuZe és iskolánk. 2024 .06. 24-29-ig tartott a Dél-Alföldi Regionális Fúvószenekari Tábor, ahol 81 táborlakó /69 gyermek és 12 pedagógus/ muzsikált öt napon keresztül. 8 településről érkeztek a gyermekek. Békéscsaba, Csongrád, Kiskunmajsa, Kistelek, Madaras, Orgovány, Szentes és Mórahalom. A karnagyok pedig: Várkonyiné Mihály Erna, Czirok Zoltán, Pallagi Gábor, Gömöri Balázs és a két házigazda Szalai Krisztián és Czifra Dániel voltak.

Természetesen a tábort két koncerttel zárták. Pénteken, 28-án Mórahalmon a Szent László parkban, majd szombaton Szegeden a Móra-parkban, ahol meglepetésként a MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár zenekara is csatlakozott a táborozókhoz.

2024. 07. 1-5-ig ismét fúvószenétől volt hangos iskolánk próbaterme, hiszen a Tücsökzenekar tábora zajlott, ahol 30 fő részvételével dolgoztak iskolánk fúvós pedagógusai és karnagyai. A tábor fő célja az utánpótlás kinevelése. A tábor keretein belül bepillantást nyerhettek a fiatalok a közös zenélés élményébe, rejtelmeibe, hogy azután szeptembertől ők is aktív tagjai lehessenek a Kiszenekarnak. Természetesen a munka mellett jutott idő a kikapcsolódásra. A közösségépítés, egymás megismerése nagyon fontos. Ezért sportvetélkedők, helyi értékek megismerése, környezettudatosságra való nevelés is szerepelt a programok között.
Július 5-én koncerttel zárult ez a tábor is, ahol a szülők betekintést nyerhettek a heti munka eredményeibe, meghallgathatták gyermekeiket.
Kellemes kikapcsolódást, szép élményeket, jó pihenést kívánok mindenkinek a M.A.M.I. nevében:

Farkas Jácinta

Tovább a kategóriában: « Igazgatóhelyettes pályázat