logo-1055837458.png

 

2022/2023- as tanévtől Szabóné Z. Nagy Diána néptánc pedagógus vette át a tanszak irányítását.
A tanárnő szívügye a magyar néptánc oktatása. Emellett fontosnak tartja a tanítványaival minél több népdalt is megismertetni.
2022/23- as tanév eredményei, fellépései, programjai
A tanévet 28 elsőssel kezdte az előképzős osztály, akik meg is maradtak az év végére is. Az átvett csoportokban minimális lemorzsolódás volt az év folyamán.
Októbertől pedig az óvodában is elkezdődött a népi játék és népdal tanítás két csoportban közel 45 gyerekkel. A művészeti iskolában 6 csoportban folyt a munka.
A szeptember hónap az ismerkedésről szólt és a szabályok betartásáról. Majd elkezdték az új anyagokat tanulni a táncos gyerekek.
A zene világnapján táncoltak az egyesület tagjai és az ősz folyamán több fellépésünk is volt.
Decemberben a V. Viharsarki Táncháztalálkozón jártak a művészeti iskola néptáncosai, ahonnan nagyon szép eredményekkel tértek haza.
Népdal kategóriában: 3 arany, 3 ezüst, 2 bronz, férfi táncban pedig 3 ezüst, 4 bronz minősítést kaptunk. A táncosoknak ez volt az első versenye és tavaszra mindenki minimum egy minősítéssel jobbat kapott, ami a folyamatos fejlődés, tanulás eredménye.
2022. decemberében az Aranyszöm Rendezvényházban hagyományt teremtő jelleggel Karácsonyi Műsort láthattak az érdeklődők. A karácsonyi műsor egy mese feldolgozása volt, a színészeket pedig a táncosok alkották. Egy kerek történetet láthatott a néző, összefűzve táncos betétekkel.
Főszereplők: Kákonyi Flóra, Nagy Nóra Kamilla, Jernei János.
Januárban nyílt órára látogathattak a szülők, akik bepillantást nyerhettek egy néptánc órába. Nagyon sokan eljöttek a bemutatóra és nagy sikerük volt a gyerekeknek is. Továbbá az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület tagjai lettünk.
Februárban került megrendezésre a farsangi táncház, ahol üllési és domaszéki vendégeink is voltak. A szülők kitettek magukért, hiszen olyan terülj-terülj asztalkámat varácsoltak a táncházba, hogy még a Délmagyar riportere is csodálkozva nézte. A szülők végig segítettek és támogatták az eseményt. Az élő zenei kíséretet a Trimba Zenekar és a Szekeres Band biztosította.
Márciusban a Fegyverneki Verbunk Versenyen jártunk, ahol hatalmas tapasztalatot és élményeket szereztünk. Minden versenyző díszoklevelet kapott, majd a Fontos Sándor Általános Iskola szervezésében megrendezésre kerülő népdal versenyen vettünk részt, ismét szép eredményekkel: egy első helyezés, két második és egy különdíjat kaptunk.
Húsvéti játszóházat és táncházat tartottunk az Aranyszöm Rendezvényházban, majd Húsvét hétfőn pedig az Ezer év parkjában fellépéssel egybekötött locsolkodást tartottunk a Csorbóka csoport közreműködésével.
Áprilisban voltunk Budapesten az Országos Táncház Találkozón és Kirakodó Vásáron, közel ötvenen. Majd a Tánc Világnapi Gálaműsorunk két teltházas előadással ment le, utána vacsorával és táncházzal kedveskedtünk a táncosoknak. A gálán köszöntöttük a jubiláló táncosokat is.
Április végén Palicson adtunk egy órás műsört, ami nagyon jól sikerült. A közönség nem akarta a táncosokat leengedni a színpadról.
Májusban voltunk a Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztiválon, ahol a Csorbóka csoport arany minősítést kapott..
Az utolsó versenyünk Szegváron volt, ahol kiemelkedő eredmények születtek: népdal kategóriában: 3 kiemelt arany, 3 arany és 3 ezüst. Néptáncban pedig: 1 kiemelt arany, 2 arany, 10 ezüst és 4 bronz.
Júniusban a szegedi Papucs Napjára kaptunk meghívást, ahol a Tengelice csoport lépett fel nagy sikerrel. A Lovasszíházban is a Tengelice csoport vett részt a ’’ A tánc összeköt’’ című rendezvényen. Az óvodások pedig bemutatót tartottak a szülőknek, melynek ismét nagy sikere volt.
Az első napközis tánctábort a tanév végén tartottuk, ahova közel 60 gyereket írattak be, ami nagyon nagy érdeklődésre utal. A tábor helyszínéül a Cacao Club szolgált, melyet egy hét alatt otthonosan belaktak a gyerekek. A záró elődáson alig fértek be az érdeklődő szülők, oly nagy sikerrel zajlott le.
Ebben a tanévben a következő településeken léptönk fel: Mórahalom, Üllés, Rúzsa, Szeged, Balástya.
A Sokadalomon több művészeti iskolás csoport is fellépett: a Csorbóka és a Tengelice csoportok
Köszönjük a város segítségét: a Cacao Club, az Aranyszöm használatát az év során és a többi felajánlást és segítséget.
Mindenhol Mórahalom városát képviseljük és visszük a jó hírét.

 

Weboldalainkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére.  Részletes leírás