logo-1055837458.png

Ötszáz gyermek ünnepelt

Több mint 40 esztendeje az egész világon megtelnek a hangversenytermek, operaházak október 1-jén a zene ünneplésére. Yehudi Menuhin kezdeményezésére az UNESCO a zene világnapjává nyilvánította ezt a napot. Számunkra, a Művészeti Iskola tanárai és növendékei számára is egy szívmelengető napról van szó. Koncertekkel csatlakozunk minden évben az ünnepléshez. Megpróbálunk minél nagyobb közönséget megmozgatni. A világnap előtti délelőttön a mórahalmi óvodások, valamint a Móra Ferenc Általános Iskola és a Szent László Katolikus Általános Iskola tanulói hallgatták meg az ünnepi koncertet az Aranyszöm Rendezvényházban. A 550 gyemek természetesen nem fért be egyszerre a színházterembe, így egymás után a 3 hangverseny háromszori előadásra volt szükség. A műsor a zene fejlődését, korszakonkénti, stílusonkénti évszázados változását mutatta be. A Művészeti Iskola művésztanárainak előadásában a reneszánsz, a barokk, a klasszikus, a romantikus és a mai kor zenéje is felcsendült változatos, hangszeres előadásban. Így a jelenlévők Mozart mellett Janis Joplint és ragtime-ot is hallgathattak, ami nagy sikert aratott a nézők soraiban.
A néptánc is elmaradhatatlan egy zenei világnapon. Gyönyörű széki táncot lejtettek néptáncos növendékeink autentikus népviseletben, énekszóval is kísérve táncukat. A műsorra a kis óvodás és iskolás vendégek tették fel a koronát. Az utánpótlás zenekar kíséretére többszáz gyermek egyszerre énekelte a jól ismert gyermekdalokat (Cickom, cickom, Borsót főztem, Süss fel nap) és talán a legismertebb, kedves népdalunkat: Tavaszi szél vizet áraszt.